Zásoba vody v snehu je viac ako 114 miliónov kubíkov vody

  • PDF

Za posledný týždeň stúpol objem vody v snehu v povodí rieky Ondava po Domašu z 93 miliónov m3 vody na skoro 114 miliónov m3 vody. Pod tento nárast sa podpísalo intenzívne sneženie za posledný týždeň. Čísla naznačujú, že Domaša by sa mohla naplniť. Čítajte viac...

Jubilejný 10. Chatársky ples v hoteli Bogárka

  • PDF

V sobotu, 9. ferbuára o 19.00 hodine sa uskutoční tradičný chatársky bál v hoteli Bogárka. Výborné jedlo, ľudia ktorých poznáte, bohatá tombola a kvalitná muzika sú zárukou dobrej zábavy pre každého chatára a chatárku. V cene vstupenky za 20 EUR je: aperitív, predjedlo, 2 x večera, 1/2 litra vína, múčnik, káva a nealko. Všetci ste srdečne pozvaní. Viac info: www.hoteldomasa.sk.

Domaša je pod snehom - raj pre bežkárov

  • PDF

Už druhý den na Domaši intenzívne sneží a za poseldných 24 hodí pribudlo 15 centimetrov čerstvého snehu. Výrazný pokles hladiny umožňuje bežkovať okolo vody až ku kostolíku na Trepci. Počasie cez víkend má byť priazniivé, preto viacerí chatári plánujú využiť tento víkend na bežkovanie okolo vodnej nádrže.

Z Domaše budú vypúšťať opäť menej vody

  • PDF

Hladina vodnej nádrže Veľká Domaša na východe Slovenska v dôsledku nedostatku zrážok v tomto roku spôsobuje starosti samosprávam, podnikateľským subjektom i vodohospodárom.

Prednosta Krajského úradu životného prostredia Miroslav Benko pre TASR uviedol, že napriek doteraz prijatým opatreniam sa nepodarilo dosiahnuť výšku hladiny na požadovanú úroveň.

Čítajte viac...

Z Domaše už vypúšťajú menej vody

  • PDF

Od 1. októbra namiesto terajších 4,9 metra kubického za sekundu začali vodohospodári vypúšťať iba 4 kubíky, v zimných mesiacoch znížia odtok na 3,5 kubík.
PREŠOV. Od dnešného dňa začína platiť dodatok k manipulačnému poriadku na Domaši, podľa ktorého vodohospodári budú vypúšťať z vodnej nádrže menej vody ako doposiaľ. T
o znamená, že od 1. októbra namiesto terajších 4,9 metra kubického za sekundu začali vypúšťať iba štyri kubíky a v zimných mesiacoch znížia odtok na 3,5 kubíka.
Médiám to dnes potvrdil prednosta Krajského úradu životného prostredia v Prešove Miroslav Benko.
Súčasne začína platiť režim, ktorým chcú dosiahnuť zvýšenie hladiny vodnej nádrže oproti súčasnosti o približne štyri metre.
Čítajte viac...

Petíciu za záchranu Domaše podpísalo päťtisíc ľudí

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 7
NajhoršíNajlepší 
Aktivisti žiadajú stabilizáciu vodnej hladiny a zladenie noriem tak, aby Domaša slúžila na rozvoj cestovného ruchu a protipovodňovú ochranu.

KVAKOVCE/PREŠOV. Zhruba päťtisíc ľudí sa už podpísalo pod petíciu, ktorú rozbehli občianski aktivisti Za záchranu vodnej nádrže Domaša.

Autori petície žiadajú od kompetentných rezortov, aby sa "bezodkladne zastabilizovala výška vodnej hladiny vodnej nádrže Domaša vo výške 159 metrov nad morom počas letnej turistickej sezóny, t.j. do 31. augusta v každom z nasledujúcich rokov.“
Čítajte viac...

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3