Domaša je skoro plná, aktuálne foto zo zátoky na Dobrej

  • PDF

Topiaci sa sneh a výdatné dažde v posledných dňoch naplnili v posledných dňoch Domašu vodou. Aktuálne je Domaša na úrovni 160,7 m.n.m., vodohospodári zvýšili vypúšťanie na 5,5 m3/s. Pozrite si tabuľky a fotogalériu.Čítajte viac...

Domaša Poľany včera, dnes a zajtra

  • PDF

Prevzaté z regiónu Vranov: Nás Domaša trápi, my Domaši rozumieme, tak sa konečne spojme! Postaviť Domašu na nohy, to je sen?  Prianie, či naša povinnosť..? Motivácia by sa určite našla u viacerých, ale so spoluprácou to bolo doteraz horšie. Ak chceme, aby rekreačné strediská opäť ožili, musíme v nich ľuďom niečo ponúknuť. Pre naše pekné modré, zelené alebo hnedé oči tam nikoho nedostaneme. Čítajte viac...

Z Domaše začnú vypúšťať len 2,5 kubíka vody

  • PDF

Prevzaté z denníka Prešovský Korzár: Na Okresnom úrade v Prešove kompetentní v stredu rokovali o novom režime vypúšťania vody z vodnej nádrže Domaša. Zima bola takmer bez snehu a súčasný stav hladiny je na úrovni 155,8 metra nad morom. Odbor starostlivosti o životné prostredie pripravil pre vodohospodárov návrh, ktorý po zvážení všetkých okolností prijali.

Čítajte viac...

Smutné spomienky na obec, ktorú nechali zaplaviť: Robotníci sami vyberali kosti z hrobov!

  • PDF

 Prevzaté z denníka Nový Čas: Aladár Šaláta (83) sa musel spolu s ďalšími stovkami ľudí pred 50-imi rokmi vysťahovať z dediny Dobrá, kde vyrástol. Na jej mieste postavili vodnú nádrž Domaša. Výstavbe pred rokom 1962 predchádzali silné emócie.  Čítajte viac...

V hornom Zemplíne a Šariši pribudnú značené cyklotrasy

  • PDF

Prevzaté z denníka Humenský Korzár: Jedna zo štyroch pripravovaných cyklotrás prevedie cyklistov Po stopách vojaka Švejka. HUMENNÉ. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Horný Zemplín a Horný Šariš si s cieľom podpory turizmu na území okresov Vranov nad Topľou, Humenné, Snina a Medzilaborce, stanovila viacero nových priorít aj pre tento rok.

 "V roku 2014 pripravujeme značenie nových cyklotrás, nové mapy a nové propagačné materiály. Naďalej sa chceme sústreďovať na prezentáciu nášho regiónu ako prírodne neporušenej oblasti s možnosťami ekoturistiky a cykloturistiky či regiónu, kde sa dajú spoznávať tradície východného Slovenska a unikátne drevené kostolíky," informoval TASR výkonný riaditeľ OOCR Vladimír Grešner.

Čítajte viac...

Týždenník Život sa venoval problemitke Domaše

  • PDF

Prevzaté z týždenníka Život:  Posledných päť rokov privádza vodná nádrž Domaša na východnom Slovensku tisícky ľudí do zúfalstva. O tom, ako sa na jej brehoch vydarí budúca letná turistická sezóna, sa rozhoduje už teraz.

Miroslav Fečko starostuje v obci Bžany, na hornom konci 14 kilometrov dlhej vodnej plochy, už šestnásty rok. Ale také neprajné, vrtošivé časy, aké tu panujú posledné roky, si nepamätá. „Raz je to povodeň, ktorá sa privalí dole korytom Ondavy, ešte po nej poriadne neporátame škody a už našu trpezlivosť skúšajú roky sucha. Ani neviem povedať, čo je pre tento kraj horšia pliaga,“ ťažká si. A celú jeseň obieha úrady, ktoré majú čosi do činenia s Domašou, aby zavčasu reagovali na pasce, ktoré im môže v zime a na jar nastaviť nevyspytateľná príroda.

Čítajte viac...

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3