Vodníci zamykali poloprázdnu Domašu

  • PDF
Sezóna v rekreačnej oblasti Domaša - Valkov je oficiálne ukončená.  Popri uzamykaní nádrže sa prezentovali športovci, ktorí si zmerali sily v nohejbale a volejbale, súťažilo sa aj vo varení gulášu a iných slovenských špecialít.
Čítajte viac...

Na Domaši znížia prietok, vody bude viac

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 6
NajhoršíNajlepší 
Na Domaši znížia prietok, vody bude viac

Tohoročná letná turistická sezóna na Domaši bola najhoršia za posledné roky. Nízka hladina vody zapríčinila rapídny odliv turistov. Situáciu včera priamo na mieste riešili minister, vodohospodári i starostovia. Dohodli sa, dôjde k zníženiu odtoku, čo by malo zabezpečiť dostatok vody na budúci rok. Pokiaľ však pomôže aj počasie.
Čítajte viac...

Rybár na Domaši ulovil mínu

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 13
NajhoršíNajlepší 
Netradičný úlovok si včera pripísal do zbierky mladý rybár.

VRANOV NAD TOPĽOU. Policajný pyrotechnik zaistil v utorok na dvoch miestach Prešovského kraja muníciu z obdobia 2. svetovej vojny. V prvom prípade išlo o delostreleckú mínu a v druhom o delostrelecký granát.

Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik, delostreleckú mínu obbjavil 26-ročný muž pri chytaní rýb na Domaši, konkrétne v časti Trepec.

Delostrelecký granát našiel v utorok 53-ročný muž počas zbierania húb v katastri obce Hunkovce v okrese Svidník.

Čítajte viac: http://vranov.korzar.sme.sk/c/6522450/rybar-na-domasi-ulovil-minu.html#ixzz25gVR3Njs

Poliak chytal ryby na päť prútov, povolené sú iba dva

  • PDF
Poliak chytal ryby na päť prútov, povolené sú iba dva

TURANY NAD ONDAVOU. Policajti z Turian nad Ondavou v okrese Stropkov obvinili pre prečin pytliactva 21-ročného Poliaka.

Obvinený Poliak chytal ryby v sobotu 1. septembra na vodnej nádrži Domaša v časti Valkov.
Čítajte viac...

Domaša: Tíšava valcuje Valkov návštevnosťou

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 7
NajhoršíNajlepší 

Sezóna na Domaši sa chýli ku koncu. Napriek problémom s výškou hladiny v strediskách v Stropkovskom okrese nechýbajú rekreanti. Niekedy preplnené pláže Valkova tento rok vystriedala neďaleká Tíšava.

BŽANY. Horúce dni lákali ľudí do rekreačných stredísk na Domaši. Končiaca sezóna je na Valkove o niečo smutnejšia. Toto leto pritiahla viac rekreantov piesočnatá pláž Tíšavy.

„Niekedy tu boli plné parkoviská. Voda síce klesá, ale na Tišave sa návštevnosť drží. Tu na Valkove je síce viac reštaurácií, ale voda už niekoľko týždňov netečie, sprchy a WC tiež nefungujú. Myslím si, že preto tu je prázdno,“ hovorí Jozef Blichár zo Šarišských Michalian.

„K vode je tu na Valkove zlý prístup. Zbalili sme sa a odchádzame. Ak by sme vedeli o situácii, radšej tu ani nejdeme. V minulosti to bolo lepšie, hlavne kvôli tej vode. Vrátime sa sem, až keď stúpne,“ skonštatoval Jozef Matúš z Petrovian.

Čítajte viac...

Hladina Domaše stále klesá, dovolenkárov aj tak láka

  • PDF

Po chladnejších dňoch prišiel horúci víkend a stovky ľudí mierili znova na Domašu. Napriek tomu, že je sucho a hladina klesla asi o 1,5 metra, nadšenci vodných športov aj rybári sa na Domašu znova vrátili. Horšie sú na tom jachtári. Tí museli presúvať kotviace plachetnice zase o niekoľko metrov do stredu, aby neuviazli v bahne.
Čítajte viac...

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3