Osamelý kostolík pri Domaši v lete ožíva

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 5
NajhoršíNajlepší 
Po dedine Kelča ostal po výstavbe vodnej nádrže Domaša iba jeden kostolík. Počas letnej sezóny ho navštevujú turisti aj veriaci.

NOVÁ KELČA. Rímskokatolícky kostol sv. Štefana Kráľa na Domaši v lete  stojí ako kuriozita na umelom ostrovčeku pri brehu Domaše. Láka turistov i veriacich, opraviť sa ho snažia aj mladí dobrovoľníci.

Najbližšie sa tam v sobotu uskutoční veľká odpustová slávnosť a stretnutie rodákov zo zaplavenej dediny.

Udržiavaniu tejto pamiatky sa venuje skupina mladých dobrovoľníkov.
Čítajte viac...

Domaša opäť klesla, ľudia sú nespokojní

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 7
NajhoršíNajlepší 
Domaša opäť klesla, ľudia sú nespokojní

Podľa Krajského úradu životného prostredia v Prešove je v lete nevyhnutný zaručený odtok z Domaše 4,9 metra kubického vody, zníženie by malo negatívny dopad na kvalitu vodného toku Ondava pod priehradou.

PREŠOV/KVAKOVCE. Aj teraz v lete sa opakuje nepriaznivá situácia na vodnom diele Domaša. Starostovia okolitých obcí, prevádzkovatelia rekreačných stredísk a majitelia chát sa sťažujú na nadmerný pokles hladiny.

Kritizujú, že z nádrže odteká až 4,9 metra kubického vody za sekundu, pričom prítok je len 2,5 metra kubického. Nízka hladina odrádza turistov.
Musia garantovať minimálny odtok
Čítajte viac...

Mladík skákal do Domaše, zranil si chrbticu

  • PDF
KVAKOVCE. Košickí leteckí záchranári pomáhali dnes 16-ročnému mladíkovi z Prešova, ktorý si pri skoku do vody na Domaši v chatovej oblasti Dobrá zranil chrbticu.

"Na mieste bola posádka Rýchlej lekárskej pomoci z Hanušoviec nad Topľou a leteckí záchranári. Pacienta ošetrili, zafixovali, naložili do vrtuľníka a letecky transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie do Košíc," informovala dnes hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe Sylvia Galajda.

Čítajte viac: http://vranov.korzar.sme.sk/c/6480088/mladik-skakal-do-domase-zranil-si-chrbticu.html#ixzz25OYmYGd3

Hrádzu Domaše sprístupnia pre peších a cyklistov po 24 rokoch

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 3
NajhoršíNajlepší 
Hrádza vodnej nádrže Domaša, ktorá spája rekreačné strediská Dobrá a Monika, bude po 24 rokoch opäť prístupná pre peších a cyklistov.
Čítajte viac...

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3