Festivalovú náladu na Domašu vrátia Gladiator, Smatanová, Hex a východniari

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

Píše Imrich Makó - vranovske.sk:  Po rokoch sa na Domašu vracia festivalová nálada. O skvelú atmosféru sa postarajú Gladiator, Zuzana Smatanová, Hex, Adam Ďurica, Smola a Hrušky, Heľenine oči, The Paranoid, Jenos Brothers, Stepside, Milan Lieskovský a DJ Erick. Welcome Summer Domaša fest otvorí svoje brány v rekreačnom stredisku Eva – Holčíkovce 4. júla a veľkolepým ohňostrojom s úderom polnoci slávnostne odštartuje letnú sezónu.


Festivaly k Domaši patria. V minulosti sa práve RO Eva – Holčíkovce stala Mekkou výbornej zábavy. Desaťtisícové návštevy, najlepšie slovenské kapely a zážitky, na ktoré sa nezabúda..., to všetko sa rozhodlo oživiť Občianske združenie Kultúra a zábava.

Ako zdôraznil jeden zo spoluorganizátorov Peter Vasko, ku každej vodnej nádrži neodmysliteľne patrí aj priestor, kde sa ľudia môžu baviť a v spoločnosti priateľov si vychutnávať letnú pohodu. Hoci v posledných rokoch Domaša v tomto smere ťahala za kratší koniec povrazu, prvý júlový piatok to platiť nebude.

„Na Domaši som nevynechal ani jeden festivalový ročník, preto ma aj osobne mrzelo, že táto tradícia skončila. Nielen mne, ale aj mnohým našim známym takáto akcia chýbala. Na spomienky spojené s výnimočnú atmosférou na Domaši sa zabudnúť nedá, tak sme sa rozhodli, že festival na Evu vrátime,“ vysvetľoval spoluorganizátor Welcome Summer Domaša festu Peter Vasko.

Prvý ročník nadviaže na tradíciu z minulosti a bude sa niesť v rockovom duchu. Gladiator, Hex, či Zuzana Smatanová patrili medzi stálice, ktoré dokázali energiu v publiku vygradovať na maximum, východniari Smola a Hrušky s Heľeninými očami sú zárukou toho, že žiadna ruka neostane dole a „ľutovať“ nikto určite nebude ani „chvíľu“ na koncerte Adama Ďuricu...

„Keď sme rozmýšľali nad hudobnou dramaturgiou, nechceli sme ísť napr. hip hopovou cestou. Domašu si pamätáme ako klasický rockový festival a na tom sme nič meniť nechceli. Oslovili sme teda hudobných hostí, ktorí tu mali vždy úspech a veríme, že sa nám podarí naštartovať novú festivalovú tradíciu, ktorú si Domaša zaslúži,“ uviedol P. Vasko.


Imrich Makó, Vranovské Novinky

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3