Nová štátna kompa vozí pri Bratislave turistov zadarmo.

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

Na západe štát zakúpil novú kompu a vozí turistov a obyvateľov obcí úplne zadarmo. Ak môže štát prevádzkovať loď na západe, prečo by nemohol štát prevádzkovať loď na Domaši?


Článok obsahuje link na video. Je to skutočne tak. Iba pred pár dňami bola pri Bratislave slávnostne pokrstená nová kompa na rieke Dunaj, ktorá vozí občanov okolitých obcí a turistov medzi dedinami,  a to dokonca zdarma. Kompu prevádzkuje štátny podnik Vodohospodárska výstavba.


Vyzerá to tak, že kým na západe Slovenska hľadá štát riešenia, ako vyjsť obyvateľom obcí a turistom v ústrety, na východe majú štátni úradníci iný meter.


Dokážu napísať celé elaboráty a slohové práce o tom, prečo na Domaši loď premávať nemôže a prečo sa na východe nedá niečo pozitívne pre ľudí urobiť.


Paradoxne, starú Dunajskú kompu po 23 rokoch nahradila kompa nová - výkonnejšia. Kým na západe vymenili v poradí už druhú kompu za 23 rokov, Domaša na východe Slovenska je bez výhliadkovej lode rovnakých 23 rokov s tým rozdielom, že my nie len že nemáme novú loď, ale nemáme ani tú starú. 


Takúto krásnu novú loď doprial štát ľuďom a turistom na západnom Slovensku. Vozí ich dokonca zadarmo a kompa premáva denne od skorého rána do neskorého večera.


 


Podrobnosti o novej kompe nájdete tu: nová kompa


Predsedníčka Komisie cestovného ruchu z obce Kvakovce Ing. Martina Timková na obrázku dole si kladie rečnícku otázku. 


Prečo nemôže štátny podnik prevádzkovať loď na východe Slovenska na Domaši, keď rovnakú službu štát poskytuje na západe a to dokonca pre občanov a turistov úplne zadarmo?Sú azda východniari menejcenní ľudia? 


Štát vlastní rekreačnú loď, ktorá je vhodná pre Domašu a volá sa Ondava. Žiadosť o pomoc s jej presťahovaním už bola adresovaná aj predsedovi vlády Róbertovi Ficovi a vec je v súčansnosti v štádiu riešenia.


Toto je loď "ONDAVA", ktorú chcú východniari

presťahovať na Domašu a o pomoc s jej presťahovaní požiadali

predsedu vlády Róberta Fica.


 


Ing. Martina Timková ďalej uviedla, že prevádzkovanie kompy na Dunaji zo strany štátu je ďalším podporným argumentom, že sa to dá a že požiadavka vrátiť loď na Domašu nie je ničím výnimočná a nereálna. Podľa nej je dokonca veľmi rýchlo realizovateľná.


My nezávidíme ľuďom na západe Slovenska, ale ak sa to dá tam, musí sa to dať aj u nás. Sme rovnakí občania ako oni.


V najbližšom čase chceme vyvinúť v spolupráci s občanmi okolitých obcí ešte viac aktivít, ktoré by mali viesť k tomu, aby sme presvedčili kompetentných, že náš nápad presťahovať loď Ondava z Dunaja na Domašu prinesie pre región Domaše nový impulz a rozvoj cestovného ruchu spojený s vytváraním nových pracovných miest, dodala na záver Timková. 


Situáciu pozorne sledujeme a o ďalších novinkách v súvislosti s presťahovaním lode vás budeme informovať.


Video zo spustenia novej kompy na Dunaji:  video nová kompa

Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3