V Kvakovciach sa udial Československý rozprávkový vianočný príbeh

  • PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

Do obce Kvakovce do rekreačnej oblasti Domaša Dobrá spadol  minulý víkend v sobotu na Luciu z neba malý balónik. Bolo to také nezvyčajné, balónik so šnúrkou a papierikom padal pomaly rovno pred chatu pána Milana. Z malého balónika sa rozvinul krásny Československý vianočný príbeh, aký v našich končinách nemá obdobu. Čítajte ďalej.  

Dňa 13. decembra pristál v obci Kvakovce v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá na pozemku pána Milana malý vyfučaný balónik. Stalo sa tak na Luciu približne o 14tej hodine. Balónik bol farebný s pripevneným malým papierikom, ktorý visel na šnúrke.


Pán Milan balónik zodvihol a zistil, že na papieriku bol odkaz pre Ježiška s textom:


"Přála bych si panenku Annu a Elsu. Děkuji."


Podpísaná bola istá Nikolka Doubravová, pravdepodobne z dediny N.Syro. Takto to bolo uvedené na papieriku, písmo bolo zjavne detské. Na balóniku bol na jednej strane nápis Český ježíšek a na strane druhej logo rádia Impuls.


Klikateľné obrázky balónika, ktorý pristál na pozemku pána Milana

 

  


Klikateľné foto miesta, kde pristál balónik od Malej Nikolky

 

 


Pánovi Milanovi odkaz na papieriku vŕtal v hlave. Zaujal ho natoľko, že cez vyhľadávač začal zisťovať, či takáto obec vôbec existuje a na jeho prekvapenie zistil, že sa nachádza v Českej republike v okrese Třebíč. Balónik teda musel preletieť úctyhodných viac ako 572 kilometrov.


Klikateľný obrázok trasy, akú musel balónik absolvovať

 

 


Pán Milan napísal teda na obecný úrad starostovi Českej obce a informoval ho, že mu pred chatou na Domaši pristál malý balónik so želaním od istej Nikolky Doubravovej a opýtal sa ho, či takáto občianka u nich v obci existuje. 


Ako pokračoval príbeh? 

 

Odpoveď starostu Českej obce na seba nenechala dlho čakať. Určite aj ich prekvapilo, kde až balónik so želaním ich malej obyvateľky doletel. 


Starosta obce odpísal pánovi Milanovi, že v piatok, dňa 12. decembra mali akciu pre deti, ktorú organizovali v obci s Českým rádiom Impuls. Akcia sa volala „Vzkaz pro Českého Ježíška“ a deti vypúšťali balóny napustené héliom, na ktoré pripevnili svoje tajné želania, čo by na vianoce chceli od Ježíška dostať.


Starosta obce okrem iného poslal adresu malej Nikolky, fotky z akcie, na ktorej vypúšťali deti balóniky a označil na fotkách malú Nikolku. Zároveň pánovi Milanovi poslali knihu o ich obci.


Klikateľné foto z akcie, kde vypúšťali baléniky

s označením malej Nikolky


  


Zásah zhora? 

 

Ako hovorí pán Milan, tá zhoda okolností a skutočnosť, že malá Nikolka naozaj existuje ho dostala. Také veci sa predsa nestávajú kažý deň. V sobotu bolo navyše Lucie a to možno tiež o niečom svedčí.


Predsa len. Keď zoberieme v úvahu, že balónik preletel prakticky celé Československo, za menej ako 24 hodín zdolal trasu viac ako 570 kilometrov, spadol do obce Kvakovce a dokonca na Luciu pred dom pána Milana, tak je to naozaj neuveriteľné.


Celú náhodu si pán Milan nevie vysvetliť inak ako tak, že to musel byť zásah zhora, pretože stačilo, aby balónik pristál iba o pár metrov vedľa a navždy by skončil zabudnutý vo vodách Domaše a s ním aj Nikolkino želanie.


Niekto tam hore musel mať vážny záujem na tom, aby balónik pristál tak, ako pristál a aby sa želanie malej Nikolky naplnilo a urobilo jej radosť. Aj preto pán Milan zakúpil bábiku Annu a expresnou poštou ju zaslal malej obyvateľke.


Celá udalosť s balónikom vyvolala značný záujem médií v Českej republike, ktoré boli pri odovzdávaní bábiky malej Nikolke vtátane TV PRIMA a rádia IMPULS o čo sa postaral hlavne starosta Českej obce, kde malá Nikolka býva. 


Reportáž z Kvakovsko-Syrovického Československého vianočného príbehu uvidíte dnes v hlavnom večernom spravodajstve TV JOJ a TV Prima. 


Cykloturistika

Rybolov

Vodné športy

uvod3