RS Poľany - Monika

O stredisku

Rekreačné stredisko (RS) Poľany - Monika sa nachádza v južnej časti nádrže Domaša pri priehradnom múre, s výborným pohľadom na takmer celé jazero. Je najstarším rekreačným strediskom na Domaši s najväčšou plážou a autokempingom. RS ponúka širokú škálu reštauračných zariadení od bufetov priamo na pláži až po stravovacie jedálne a ubytovacie kapacity. Ak chcete zažiť na Domaši ten pravý tunajší nočný život, treba sa vybrať práve na Moniku. Už tradične sa tu počas sezóny robia rôzne, akcie vrátane diskoték. Patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská, najmä zo strany mladých návštevníkov. Vybavením sa radí medzi lepšie strediská, ponúka upravené pláže s pohodlným vstupom do vody, upravené trávnaté plochy na opaľovanie, ihriská na tenis a plážový volejbal, požičovňu športového náradia, požičovňu vodných bicyklov a člnov. K dispozícii máte sociálne zariadenia, sprchy autokemping a stanový tábor s možnosťou napojenia na elektrický prúd.
Je pohodlne dostupné z cesty Vranov nad Topľou.


Ubytovanie v RS Poľany poskytujú 2 hotely s ubytovacou kapacitou cca 100 lôžok, 1 turistická ubytovňa s ubytovacou kapacitou cca 80 lôžok, Autokemping Poľany pre 700 návštevníkov. Ubytovacie kapacity sú poskytované na aj súkromno-podnikateľskej báze v rekreačných chatách a rekreačných zariadeniach.
Stravovanie poskytujú 2 hotely stravovacou kapacitou cca 160 stoličiek, 2 reštaurácie so stravovacou kapacitou cca 100 stoličiek. Stravovanie je počas letnej sezóny poskytovaná aj ambulatne.

Aktivity

RS Poľany - Monika umožňuje návštevníkom veľa možností relaxačných aktivít. Okrem upravenej trávnatej pláže s ležadlami a slnečníkmi a s dobrým prístupom do vody i pre malé deti, ponúka RS aj ihriská na plážový volejbal, tenisové kurty a požičovňu vodných bicyklov. Samozrejmosťou je kúpanie, plávanie, potápanie a člnkovanie. Prístav v RS láka jachtárov, každoročne sa tu uskutočňujú jachtárske preteky. Zmiešané porasty v okolí strediska a príjemný terén poskytujú aj možnosti na nenáročnú turistiku.

Doprava

Auto
Vlak
Jednoduchý prístup do RS je z cesty I/15 medzi Vranovom nad Topľou a Stropkovom. Cez obec Holčíkovce ani cez jej kataster neprechádza žiadna železničná trať. Najbližšia železničná stanica je v meste Vranov nad Topľou resp. v Humennom.
Autobus
GPS
Autobusová doprava je zastúpená autobusmi SAD linkami vedenými po ceste I/15 a III/55412,  ktoré prechádzajú aj cez obec Holčíkovce. 49°0'20.58"N
21°42'39.09"E